Zbiorniki do przechowywania substancji płynnych

Przechowywanie różnego rodzaju substancji płynnych wymaga odpowiednich zbiorników, których solidne wykonanie zabezpieczy nas przed wyciekami. W przypadku zbiorników jednopłaszczowych to zabezpieczenie stanowi dodatkowo montowana wanna wychwytująca.

Zbiorniki dwupłaszczowe mogą być łączone

zbiorniki dwupłaszczoweWykonanie jej z materiałów odpornych na negatywne działanie substancji chemicznych sprawia, że może być ona wykorzystywana przy zbiornikach przechowujących każdy rodzaj chemikaliów. W przypadku wyboru zbiornika jednopłaszczowego musimy pamiętać, że potrzebujemy miejsca nie tylko na pojemnik, ale i na wspominaną wannę. Jeżeli dostępne pomieszczenie tworzy nam jednak ograniczenia i po prostu nie mamy przestrzeni na dodatkowe elementy, dobrym wyborem będą wygodne zbiorniki dwupłaszczowe, przy których wanna wychwytująca nie jest potrzebna. Rolę wanny spełnia bowiem drugi płaszcz. To on chroni przed wyciekiem substancji. Dla dodatkowego zabezpieczenia zbiornika producenci bardzo często montują także czujniki wykrywające nieszczelności. Wygodne zbiorniki dwupłaszczowe mogą być w prosty sposób łączone w baterie – dzięki odpowiednim przyłączom możemy ustawić pojemniki szeregowo, blokowo lub pod określonym kątem. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni dla magazynowania substancji.

zbiorniki dwupłaszczoweMateriał, z którego wykonywane są wygodne zbiorniki dwupłaszczowe, sprawia, że są one odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na promieniowanie UV oraz inne negatywne czynniki atmosferyczne – to pozwala na umieszczanie ich zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz. Dodatkowo temperatura otoczenia nie ma żadnego wpływu na temperaturę substancji znajdującej się w pojemniku – z tego względu doskonale nadaje się on na przykład do przechowywania oleju opałowego. Dodatkowe akcesoria – na przykład specjalny system ogrzewania – pozwolą na utrzymywanie oleju w odpowiedniej gęstości pozwalającej na użycie go w każdej chwili. Producenci pomyśleli także o zabezpieczeniach przed przelaniem – dobrze sprawdzają się tu czujniki poziomu oleju. Bez wątpienia wygodne zbiorniki dwupłaszczowe to dobre rozwiązanie dla kotłowni. Tego typu zbiorniki przydadzą się także rolnikom, którzy w swoich pracach wykorzystują nawozy azotowe. Wygodne zbiorniki dwupłaszczowe są bowiem wyposażone w zawór kulowy umieszczony na ich dnie, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie grawitacyjnego zrzutu nawozu.

Wśród zalet zbiorników dwupłaszczowych wykonanych z polietylenu wymienić można także ich lekkość – dzięki czemu transport pustego pojemnika jest bardzo łatwy i szybki.