Zalety minikoparek

Decydując się na budowę domu, pierwszą istotną sprawą staje się stawianie fundamentów. Nierzadko trzeba wykonać pod nie głębokie wykopy. Samodzielna praca z wykorzystaniem łopaty może zająć dużo czasu, z kolei klasyczne maszyny do robót ziemnych są sporych gabarytów, zniekształcą więc duży obszar terenu wokół placu budowy, ich minusem jest także duża cena wynajmu.

Kiedy przyda się minikoparka?

minikoparkaTo nie jest rozwiązanie odpowiednie do niewielkich budów. Co w takiej sytuacji? Minikoparka dostępna w Bydgoszczy z pewnością sprawdzi się lepiej. Jej niewielkie rozmiary i skromna masa (do raptem kilku ton) zapewniają zwrotność, nie zmniejszając przy tym skuteczności działania. Wykorzystując minikoparkę, możemy szybko przygotować wykopy nie tylko pod fundamenty, ale i pod szambo, przydomową oczyszczalnie ścieków czy oczko wodne. Tego typu maszyny pozwalają na szybkie korytowanie terenu, jego równanie, pogłębianie rowów czy skarpowanie. Zastanawiając się nad wynajęciem minikoparki, zapoznajmy się dokładnie z jej parametrami. Najpopularniejsze są maszyny, które umożliwiają przeprowadzanie wykopów na głębokości do 3,5 m. Takie koparki z pewnością poradzą sobie w każdej sytuacji. Minikoparka dostępna w Bydgoszczy jest dobrym wyborem także wówczas, gdy prace ziemne mają odbyć się na terenie trudno dostępnym do przejazdu – to nie stanowi dla minikoparek żadnego problemu.

minikoparkaMaszyny na gąsienicach gumowych poradzą sobie także w grząskim, ciężkim gruncie. Pamiętajmy o tym, aby prace z minikoparką odbywały się w zgodzie z obowiązującymi przepisami budowlanymi – przed rozpoczęciem robót konieczne jest uzyskanie wszystkich niezbędnych zezwoleń. Kolejnym krokiem, którego nie należy pominąć, jest wytyczenie obszaru wykopów i wykonanie obrysu budynku, jeśli jest to wykop pod fundament. Minikoparka przydaje się jednak nie tylko na budowie – to dobry wybór także wtedy, gdy potrzebujemy szybkiego odśnieżania naszej posesji lub wykarczowania korzeni czy krzewów na naszym terenie. Pomyślmy o minikoparce dostępnej w Bydgoszczy także wtedy, kiedy zależy nam na zerwaniu czy ułożeniu płyt drogowych. Jak widać, maszyny tego typu są niezwykle uniwersalne – na wykonywanie różnych prac pozwala wymienny osprzęt roboczy, taki jak widły, świder czy nożyce.

Firmy proponujące minikoparki wynajmują je zwykle na określony czas – dobowy limit to zazwyczaj 8 godzin. Jeśli jednak zależy nam na dłuższym korzystaniu z koparki, musimy zgłosić to wcześniej wybranemu wykonawcy robót ziemnych. Z pewnością dzięki użyciu minikoparki wszystkie konieczne roboty ziemne będą o wiele prostsze.