Rozbiórka budynku – co jest ważne

Rozbiórka budynku wiąże się zawsze z dużymi kosztami. Po pierwsze – nie przeprowadzimy jej samodzielnie, dlatego zawsze najprostszym rozwiązaniem jest zatrudnienie ekipy, która ma już spore doświadczenie w wykonywaniu rozbiórek. Dzięki temu zyskamy pewność, że prace będą przeprowadzone rzetelnie i szybko.

Wybór kontenera na gruz

kontenery na gruzTaka ekipa zawsze dotrzymuje terminów – mają zazwyczaj bowiem wiele umówionych prac, dlatego także zależy im na tym, aby jak najszybciej wywiązać się ze wszystkich obowiązków. Jeśli posiadamy już sprawdzony team do rozbiórki, zadbajmy o pojemniki na gruz. Będzie go przecież naprawdę wiele. Gruz zazwyczaj nadaje się do recyklingu, dlatego konieczna jest jego segregacja, nie możemy wrzucić tego typu odpadów do zwykłego kontenera na śmieci. Duże kontenery na gruz – Wrocław tanio dostępne są u wielu firm świadczących usługi ekologiczne. W dzisiejszych czasach troska o środowisko jest bardzo ważna – zanieczyszczamy nasze otoczenie na wiele różnych sposobów, chociażby poprzez spalanie plastiku zamiast drewna, co powoduje wydzielanie wielu szkodliwych pyłów do otoczenia. Jeśli nie mamy możliwości zadbania o środowisko na szeroką skalę, warto chociaż w swoim otoczeniu przestrzegać zasad ekologii, dlatego kontenery na gruz będą podstawą podczas każdej rozbiórki.

kontenery na gruzFirmy, które oferują takie pojemniki, dostarczają je w wyznaczone miejsce w ustalonym wcześniej czasie. Należy pamiętać, że takie kontenery zajmują trochę miejsca i są przewożone na samochodzie ciężarowym, dlatego osoba, która zamawia zbiornik, powinna odpowiednio przygotować dojazd do posesji, aby pojazd mógł się na niej zmieścić. Często ludzie o tym zapominają i pozostawiają jakieś maszyny czy materiały budowlane na drodze, przez co kierowca nie może dostarczyć kontenera na miejsce. Choć wydaje się to małym problemem, musimy liczyć się z tym, że będzie to wiązało się dla nas z dodatkowymi kosztami – jeśli kierowca nie dostarczy kontenera i wróci z nim do firmy, my będziemy musieli pokryć koszt paliwa na tej trasie. Dlatego warto dobrze się przygotować przed zamówieniem kontenera.

Zwróćmy też uwagę na to, jakiej pojemności zbiornika będziemy potrzebować – zazwyczaj firmy proponują cenę za kontener, nie zaś za ilość odpadów, dlatego, jeśli wybierzemy duży kontener, a zapełnimy go tylko do połowy, zapłacimy z pewnością o wiele więcej, niż decydując się na kontener o mniejszej pojemności, który zapełnimy do końca. Wszystkie firmy wynajmujące kontenery, zajmują się także utylizacją odpadów – to oni zadbają o to, aby gruz po wywiezieniu został poddany recyklingowi.