Popularność domów z bali w Wielkopolsce

Drewno stanowiło podstawowy budulec wykorzystywany w budownictwie od najdawniejszych czasów. Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ ten materiał był po prostu ogólnodostępny – lasy znajdowały się wszędzie, bez problemu można było więc zdobyć drewno na dom.

Domy z bali to żadna nowość

domy z baliChociaż później pojawiły się inne materiały i popularne stały się obiekty murowane, tak naprawdę nadal często wszędzie możemy spotkać drewniane budynki. Jeśli interesuje nas, gdzie zobaczymy takie domy z bali Wielkopolska jest rejonem, w którym będzie ich naprawdę wiele. Tutaj siedzibę ma wielu producentów takich drewnianych konstrukcji szkieletowych, dlatego też takie budownictwo cieszy się dużą popularnością. Ale czy chodzi tutaj tylko o wygląd takiego obiektu – naprawdę klimatyczny? Czy domy z bali mają też inne zalety? Według wielu osób, takich plusów jest całe mnóstwo. Po pierwsze, w takim obiekcie tworzy się korzystny mikroklimat, który sprzyja zdrowiu oraz wpływa pozytywnie na samopoczucie mieszkańców. Według niektórych, mieszkanie w drewnianym budynku może sprawić nawet, że pozbędziemy się alergii – czy to prawda? Trzeba to chyba samemu przetestować, być może to jedynie efekt placebo, wiary w to, że drewno naprawdę korzystnie wpływa na zdrowie. Co jeszcze można powiedzieć o wielkopolskich domach z bali? Przede wszystkim znaczenie ma krótki czas budowy. W przypadku obiektów murowanych, musimy czekać czasami długich kilka miesięcy, zanim konstrukcja powstanie.

domy z baliJeśli chodzi o domy z bali – trzy, maksymalnie cztery tygodnie i budynek już stoi! To dlatego, iż na plac budowy producent przywozi gotowe elementy – drewniane prefabrykaty, które powstały w fabryce. Samo ich złożenie w całość, zmontowanie, zajmuje właśnie raptem niecały miesiąc. Jest to więc prawdziwa korzyść, jeżeli chcemy, aby wysokiej jakości budynek powstał szybko i był prędko gotowy do zamieszkania. W odróżnieniu od murowania obiektów, stawianie budynku drewnianego nie wymaga przerw pomiędzy poszczególnymi etapami prac, na przykład w celu odczekania na wyschnięcie warstwy betonu. Dlatego właśnie stawianie obiektów z bali trwa o wiele krócej. Pamiętajmy, iż w rezultacie fachowcy pracują krócej – a więc i dla nas jest to zmniejszenie kosztów za ich robotę, która w końcu nie trwa kilku miesięcy. Jeżeli zależy nam na wygenerowaniu oszczędności, jest to zatem dobry sposób.

Podsumowując, wielkopolskie domy z bali cieszą się dużą popularnością, ponieważ można je szybko posadowić, a także wiele wskazuje na to, że przebywanie w nich jest zdrowe i poprawia samopoczucie ze względu na naturalność materiału, jakim jest drewno.

Opublikowany w Dom