Odpowiednia brama do posesji

Podczas budowy domu, skupiamy się nie tylko na samym obiekcie, ale także na jego otoczeniu. Już na tym etapie należy zadbać o bezpieczeństwo, dlatego niezbędne jest postawienie systemu ogrodzeniowego, który będzie chronił nas przed niepowołanymi gośćmi, włamywaczami i złodziejami.

Serwis bram w dobrej cenie

serwis bram automatycznych Taki system ogrodzeniowy składa się zawsze z kilku elementów – są to oczywiście panele ogrodzeniowe, furtka oraz brama wjazdowa. Wszystkie są równie ważne, jednak to wyborowi bramy powinniśmy poświęcić jak najwięcej uwagi. Z pewnością będziemy się zastanawiać – jaką bramę wybrać? Jaką powinna mieć szerokość? Czym powinna się charakteryzować? Jedno jest pewne – warto wybierać obecnie jedynie bramy automatyczne, gdyż to naprawdę duże udogodnienie dla codziennego życia. Nie będziemy musieli wysiadać i otwierać lub zamykać bramę za każdym razem. Niektórzy obawiają się, że bramy automatyczne będą się często psuć. Obecnie mamy do czynienia z takim rozwojem technologicznym, że jeżeli system automatyki jest odpowiednio dopasowany do rodzaju bramy, to awarie oraz usterki prawie że się nie zdarzają. Jednak nawet jeśli coś się stanie, to już zupełnie niedrogo możemy skorzystać z usługi jaką jest serwis bram automatycznych. Fachowcy za niewielką kwotę doprowadzą taką bramę do dawnego stanu świetności.

serwis bram automatycznych Tak więc o kwestie serwisowe zupełnie nie musimy się obawiać. Warto więc zastanowić się chwilę nad pozostałymi sprawami. Jedną z takich spraw jest wspomniana już szerokość takiej bramy. Oczywiście powinien zmieścić się w niej samochód osobowy, dlatego brama wjazdowa nie powinna być węższa niż 2,4 metrów. To wartość minimalna i tak naprawdę mało kto się na nią decyduje. Zazwyczaj wolimy zapewnić sobie większy komfort i decydujemy się na bramę o szerokości 3-3,5 m. To najlepsze rozwiązanie, ponieważ będziemy mogli w ten sposób swobodnie manewrować pojazdem, bez obaw, że w coś uderzymy – taką bramą zapewnimy sobie optymalny poziom bezpieczeństwa. W dodatku nie będzie problemu z wjazdem samochodów dostawczych, jak i tych ciężarowych – na przykład z materiałami budowlanymi. Kolejną ważną kwestią jest odległość bramy od szosy. Według specjalistów, odstęp powinien wynosić minimum 5 metrów. Jak widać, przy budowie systemu ogrodzeniowego należy pamiętać o wielu kwestiach.

W dodatku równie ważny jak odległości jest dobór odpowiedniego rodzaju bramy – czy będzie ona rozwieralna, czy może przesuwna? To też bardzo ważna sprawa, jednak jedno jest pewne – że powinna być to brama automatyczna, gdyż automatyka jest naprawdę wartościowym udogodnieniem.