Jakie zalety mają posadzki przemysłowe?

Każdy z nas wie, jak wyglądają posadzki z paneli podłogowych, płytek ceramicznych, czy z kostki brukowej. Mają one zastosowanie w naszych domach i ogrodach. Jednak co ze sklepami, fabrykami, szpitalami, czy parkingami?

Posadzki przemysłowe są trwałe i mocne

posadzki przemysłoweTam przecież nie stosuje się takich materiałów. Szybko by się one zniszczyły, zamokły, porysowały się, nadawałyby się tylko do wymiany. Nie o to przecież chodzi. Dlatego też jedynym rozwiązaniem jest budowa posadzki przemysłowej. Taka posadzka znacząco różni się od takiej domowej. Stosuje się tutaj takie materiały jak beton oraz żywice w różnych rodzajach. Mamy na przykład posadzki cienkopowłokowe, samopoziomujące, czy szlifowane. Stanowią one najczęściej jedną gładką powierzchnię. Dzięki temu, że nie ma łączeń nie ma możliwości, że w szczeliny czy fugi wnikną zanieczyszczenia czy substancje szkodliwe. Część podłogi także się nie odklei od podłoża czy nie odpęknie, tak jak by to mogło mieć miejsce w przypadku kafli ceramicznych. Gładka powierzchnia jest także idealna do utrzymania czystości, łatwo się ją zmywa.

posadzki przemysłoweW beton czy w żywice nie wnika także woda, czy oleje. Nie powstają odbarwienia trudne lub niemożliwe do usunięcia. Kolejną niewątpliwą zaletą jest to, że takie posadzki przemysłowe są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Można spokojnie na nich stawiać ciężkie, intensywnie pracujące maszyny, jak również poruszać się na nich samochodami czy wózkami widłowymi. Na pewno nic im się nie stanie podczas takich czynności. Gładka powierzchnia posadzki przemysłowej, takiej jak betonowej szlifowanej czy żywicznej sprawi, że nie pojawia się pylenie, a kurz się tak nie wzbija. Jest to zatem lepsze rozwiązanie w miejscach, gdzie ważna jest czystość i brak alergenów, czy substancji drażniących drogi oddechowe, na przykład pył. Posadzki przemysłowe nie są wcale trudne do wykonania i szybko zostają oddane do użytku. Można je także czyścić, także maszynowo, nadają się do konserwacji i renowacji. Są odporne na zarysowania, pęknięcia. Można je stosować także w miejscach, gdzie ważne są warunki higieniczne i sanitarne, takie jak hale produkcji spożywczej i farmaceutycznej, czy szpitale i ośrodki zdrowia. Jak widać stosowanie betonu czy żywic ma wiele korzyści.

Posadzki przemysłowe mają wiele zastosowań, są trwałe, mocne, łatwe do czyszczenia, bezpieczne, łatwe do wykonania, jak również korzystne z punktu widzenia stosunku ceny do jakości. Warto jest zatem wybrać profesjonalne rozwiązania w kwestii podłoża, dopasowane do potrzeb działalności biznesowej.