Jak radzić sobie z bólami mięśni – sauna, ćwiczenia, masaż

Bóle mięśni czy stawów dotykają coraz więcej osób. Dawniej dotyczyły one przede wszystkim osób starszych, obecnie nawet osoby młode skarżą się na bóle. Często mają one związek z siedzącym trybem życia, brakiem ruchu, sportu. Jest to sytuacja paradoksalna, ponieważ jak coś nas boli to nie chcemy się ruszać, co tylko pogarsza sprawę.

Sauny na podczerwień dla każdego

sauny na podczerwieńMięśnie i stawy się osłabiają, gorzej trzymają układ szkieletowy i ból tylko się zwiększa. Dlatego też ćwiczenia są jednymi z najbardziej polecanych rzeczy dla osób, które cierpią na różne dolegliwości bólowe. Każdy ruch jest tu dobry. Na początek polecane są krótkie spacery, nordic walking, delikatne rozciąganie się z szarfą, czy ćwiczenia na piłce. Z czasem można zapisać się na siłownię, podnosić małe ciężary, biegać. Im więcej ruchu, tym mocniejsze będą mięśnie i mniej odczuwany będzie ból. Drugim sposobem na doraźne poradzenie sobie z bólem są najlepsze sauny na podczerwień od producenta. Sauna na podczerwień ma wiele zalet w stosunku do tradycyjnej sauny parowej. Przede wszystkim jest znacząco mniej przeciwwskazań co do jej stosowania. Korzystanie z sauny jest przyjemniejsze, pomieszczenie nie nagrzewa się, nie ma też wilgoci. Promienie podczerwone znikają głęboko w mięśnie, które stają się rozluźnione.

sauny na podczerwieńKorzystający z sauny są rozluźnieni, zrelaksowani. Już po pierwszym zastosowaniu sauny można odczuwać różnicę. Najlepsze sauny na podczerwień od producenta mogą być odwiedzane bardzo często. Stałe przebywanie w saunie pozwoli uwolnić mięśnie od bólu, a także stanowi idealne przygotowanie do treningu. Mięśnie nie bolą, więc można dać z siebie więcej na siłowni. Trzecim rozwiązaniem jest masaż. To dobra opcja nie tylko dla osób cierpiących na bóle mięśni i stawów, ale dla każdego. Masaż jest bardzo relaksujący, pozwoli każdemu dobrze wypocząć. Jest wiele rodzajów masażu, np. masaż tajski, masaż bańką chińską, gorącymi kamieniami. Są masaże typowo relaksacyjne, jak i masaże wykonywane przez fizjoterapeutów. Taki masaż pozwoli na rozluźnienie nawet najbardziej spiętych i zablokowanych mięśni, a efekt będzie długotrwały. Warto wspomnieć o tym, że zarówno ćwiczenia, jak i wizyta w saunie czy salonie masażu nie są drogimi rzeczami.

Jednorazowa wizyta może kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Przy zakupie karnetów (na saunę czy siłownię) można także sporo zaoszczędzić. Warto jest korzystać z tych trzech wymienionych rzeczy, by pozbyć się dolegliwości bólowych mięśni i stawów raz na zawsze i to bez wydawania na to fortuny.

Opublikowany w Dom