Jak osuszać fundamenty i piwnice?

Powstające zawilgocenia są utrapieniem szczególnie starych domów. Wielu właścicieli decyduje się na osuszanie murów, piwnicy, a także fundamentów. W wielu przypadkach wilgoć na ścianie powstaje poprzez źle wykonaną izolację fundamentów.

Skuteczne osuszanie fundamentów

osuszanie budynków Dlatego jeśli zdecydujemy się na wysuszenie murów, warto znaleźć problem, przez który owa wilgoć powoduje i należy wyalienować go. Jeśli chodzi o osuszanie piwnic i fundamentów to jest na to kilka sposobów. Starą metoda na tego typu osuszanie ścian fundamentowych jest odkopanie ich i czeka nie aż same wyschną. Jednak w naszym klimacie metoda ta może się nie sprawdzić. To jak szybko taka ściana będzie wysychać zależy od kilku czynników, między innymi od grubości ścian, pory roku, stopnia zawilgocenia, czy rodzaju materiału z jakiego ściana czy fundament zostały wykonane. Jedna z firm, która zajmuje się osuszanie fundamentów budynków w mazowieckim, a także i piwnic. Stosuje prostą ale skuteczną metodę. Odkopuje fundamenty, dodatkowo wykonuje w nich otwory, których średnica wynosi około dwadzieścia milimetrów. Następnie swoje specjalne urządzenie jakim są osuszacze, które „wpychają” ciepłe i suche powietrze wewnątrz tego elementu konstrukcyjnego.

osuszanie budynków Dana firma również przyspiesza swoje prace poprzez usuwanie, starych, zwilgotniałych hydroizolacja, jak i tynków zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Po tym, gdy uda się osuszyć fundamenty jak i ściany należy wykonać odpowiednią izolacje pionową oraz poziomą, aby zapowiedz ponownemu zawilgoceniu. Po wyschnięciu, wykonane otwory muszą zostać usunięte. Dlatego wypełnia się je mocna zaprawą. Także ona wpływa na zwieszenie izolacyjności ścian czy fundamentów. Inna firma, która również zajmuje się czynnością jaką jest osuszanie fundamentów budynków w mazowieckim stosuje do tych czynności metodę elektroosmozy lub metodę mikrofalową. W tych dwóch metodach potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Jeśli chodzi o remont piwnic, to w wielu starych domach prace należy rozpocząć od wykonania izolacji przeciwwodnej lub przeciwwilgociowej. Taka izolacje najłatwiej układa się na podłodze piwnicy, wystarczy wyrównać podłoże, a następnie przykleja się materiał izolacyjny jak na przykład papę termozgrzewalną. Ważne jest, aby staranie zostało wykonane połączenie tejże izolacji z istniejąca izolacją ścian fundamentowych.

Wtedy zapobiegniemy powstawaniu nieszczelności w tejże warstwie. W wielu starszych domach koniecznie jest wykonywanie osuszania ścian, fundamentów czy piwnicy. Dawniej nie wykonywano tak staranie hydroizolacji. Przez co w wielu takich budynkach powstaje zjawisko podciągania kapilarnego wody, co skutkuje powstawaniem wilgoci.