Jak ciekawie ułożyć kostkę brukową?

Kostka brukowa kojarzy się z materiałem szarym i nieciekawym. Jest stosowana w parkach do wyłożenia ścieżek dla pieszych i rowerzystów, do stworzenia podjazdów, czy chodników. Jednak są trzy sposoby na to, by kostka brukowa została ułożona w sposób bardziej atrakcyjny. Pierwszy z nich to zastosowanie kostki w różnych kolorach.

Układanie kostki w różne wzory

układanie kostki brukowejZamiast tradycyjnej szarej można wziąć brązową, czerwoną, czy niebieską. Taki kolor na pewno będzie się odcinał na ścieżce ogrodowej, czy na podjeździe. Zastosowanie dwóch kolorów kostki będzie idealne także na terenach parkowych i miejskich. Wtedy przy pomocy dwóch rodzajów kostek można rozdzielić ścieżkę dla pieszych i dla osób poruszających się na rowerach czy rolkach. Kostka brukowa może występować także w różnych kształtach. Jest prostokątna, bardziej kwadratowa, czy tez o nieregularnym brzegu. Dzięki temu można ułożyć kostkę w różne paski, równoległe czy skośne. Kolory można zestawić ze sobą także w wersji jeden kolor jako ramka i drugi jako wypełnienie, czy też jeden kolor na ozdobne kwadraty czy romby, a inne jako ,,tło”. Drugi sposób na profesjonalne układanie kostki brukowej w Toruniu to zastosowanie niestandardowego wzoru do ułożenia kostki. Można obecnie dostać w sprzedaży takie modele, które po odpowiednim ułożeniu będą dawały efekt 3D. Można kostkę układać w zygzaki, fale, czy układać wzory niestandardowe.

układanie kostki brukowejWystarczy że weźmie się drugi rodzaj kostki w jaśniejszym/ciemniejszym odcieniu i już całość będzie dobrze widoczna. Można także użyć kontrastujących kolorów, takich jak żółty i niebieski. To świetne rozwiązanie na podjazdy i chodniki koło domu. Żółty kolor będzie się odcinał nawet kiedy będzie ciemno, a oświetlenie nie będzie zadowalające. Jeśli ułoży się żółtą kostkę wzdłuż ścieżek to ułatwi to np. wjechanie do garażu. Trzecie rozwiązanie w kwestii nietypowej kostki brukowej to zastosowanie kostki led. Może ona dawać światło białe, jak i kolorowe. Jest położona na równi ze standardową kostką, nie wystaje poza obręb. Jest także odporna na duży nacisk i zarysowania. Kostka led będzie doskonałym źródłem światła. Nie oślepia, ale dobrze oświetla wszystko wokół siebie. Kostkę ledową można zamontować przy wjeździe do garażu, przy tarasie zamiast lamp typu plafon, czy tez w ogródkach letnich przy barach i restauracjach.

Wersje kolorowe nadadzą się do takich miejsc gastronomicznych i usługowych. Jak widać kostka brukowa nie musi być szara i nudna. Można dostać ją w wielu kolorach, ułożyć w sposób ciekawy, jak i zastosować kostkę świecącą.