Funkcjonalne i estetyczne meble kuchenne

Najpopularniejszymi kolorami stosowanymi w aranżacji kuchni są dziś szarości oraz biele. Jednakże coraz częściej wracają żywe barwy i odważne kolory, takie jak czerń, czerwień bądź zieleń. Do wykończenia aranżacji kuchennej warto również wybrać takie kolory jak pastelowy róż oraz błękit.

Meble kuchenne i uniwersalna stylistyka

meble kuchennePodczas urządzania kuchni warto także pamiętać o właściwym doborze kolorystyki ścian oraz dodatków. Przede wszystkim powinna być ona niezbyt jaskrawa oraz nie powinna ona męczyć oczu, podczas codziennego użytkowania tego pomieszczenia Dlatego warto zastanowić się na ograniczeniem gamy barw do dwóch odcieni. Intensywne barwy należy wykorzystywać w dodatkach i wyciszać wcześniej wspomnianą, popularna bielą lub jasnymi odcieniami szarości. Kolorystka szafek powinna być zawsze jasna, ponieważ jej barwę trudniej jest zmienić, niż odcienie ścian czy dodatków kuchennych. Wybierając meble kuchenne zrobione w Lubinie powinno stawiać się na neutralną oraz uniwersalną kolorystykę. Już od wielu sezonów biel panuje w wielu polskich kuchniach, jest to spowodowane modą na sterylne pomieszczenia i wnętrza. Dzieje się tak ponieważ biel oraz szarość optycznie powiększają oraz wbrew pozorom mniej na nich widać wszelkie zabrudzenia. Wyrafinowanymi kolorami, które również często goszczą w kuchniach są wcześniej wspomniana czerń i mniej inwazyjny grafit oraz granat.

meble kuchenneNiektórzy wykorzystują również słoneczne żółcie oraz pomarańcze, gdyż te barwy doskonale łącza się ze szlachetnymi kolorami drewna. Meble drewniane w kuchni są niezwykle funkcjonalne, ponieważ dobrze zabezpieczone drewno wysokiej jakości cechuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Meble wykonywane na wymiar, nadające się do zabudowy są doskonałą alternatywą dla osób, które pragną posiadać otwartą na salon kuchnię. Aneks kuchenny posiada wiele zalet, jednakże nieprawidłowo wykonany może zaważy c na estetyce całości pomieszczenia. Dlatego warto zastosować do budowy tego rodzaju kuchni meble pasujące do reszty aranżacji, które ukryją wszelkie urządzenia użytku codziennego, jakimi są na przykład zmywarka bądź lodówka oraz piekarnik. Estetyczna płyta indykcyjna także wyśmienicie prezentuje się na białych blatach wykonanych w popularnym dziś wysokim połysku. Meble matowe nie są dziś już tak często wykorzystywane w aranżacjach wnętrz, ponieważ na nich widać o wiele szybciej wszelkie zabrudzenia i uszkodzenia.

Kuchnia otwarta daje możliwość przyjmowania gości w salonie, bez potrzeby ciągłego przerywania rozmowy, jednak warto pamiętać o zaplanowaniu przestrzeni tak, aby móc ukryć rozgardiasz towarzyszący gotowaniu.