Dlaczego warto wybrać domek z drewna?

Domki drewniane stanowią idealny wybór do każdego ogrodu, niezależnie od jego wielkości. Dobrze wyglądają zarówno w małym ogrodzie, jak i w tym wielkim – w obu przypadkach doskonale wtapiają się w otoczenie. Drewno jest bowiem materiałem, który kojarzy nam się z naturą. Uspokaja nas i sprawia, że się dobrze czujemy.

Domek z drewna na narzędzia

domek z drewnaDomki z drewna wyglądają o wiele przyjemniej niż ich murowane odpowiedniki, dlatego jeżeli mamy taką możliwość, dobrze jest postawić na działce właśnie domek z drewna w Poznaniu. Może to być zarówno dom letniskowy, w którym będziemy wypoczywać wieczorami, gdy w ogrodzie zrobi się już nieco chłodniej i zaatakują nas komary. Możemy zdecydować się także na o wiele mniejszy domek na narzędzia – z pewnością także będzie wyjątkowo przydatny, w końcu prac ogrodowy jest zawsze bez liku. Dzięki takiemu domkowi będziemy mogli trzymać pod kluczem cały nasz ogrodniczy dobytek, zarówno kosiarkę, jak i sekatory, grabie, szpadle i wiele innych narzędzi. Będą one chronione przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi, a więc tym samym wydłużymy ich żywotność. Takie domki na narzędzia sprawią, że w domu czy w pomieszczeniu gospodarczym odzyskamy przestrzeń, którą zabierało nam składowanie narzędzi.

domek z drewnaChociaż domki z blachy są o wyjątkowo tanie, nie da się ukryć, że nie prezentują się zbyt atrakcyjnie. Taki blaszak dobrze sprawdza się jedynie na tyle posesji, której nie widać. Jeśli jednak montujemy domek po stronie reprezentacyjnej działki, może to robić nie najlepsze wrażenie. To właśnie ze względu na estetykę domki drewniane zdecydowanie wygrywają z tymi blaszanymi. I nie jest to nic dziwnego, o zaletach drewna wspomnieliśmy już na samym początku. Warto jednak pamiętać o tym, że choć producenci sprzedają często domki w stanie surowym, to, aby zapewnić ich trwałość, należy po postawieniu domku na działkę dokładnie do zaimpregnować. Konieczne będą dwie, a nawet trzy warstwy impregnatu, który charakteryzuje się działaniem antygrzybicznym, a przy tym zapewnia drewnu wymagają odporność na działanie negatywnych czynników atmosferycznych – opadów czy intensywnych promieni słonecznych. Dobrze zaimpregnowany domek zachowa swój atrakcyjny wygląd przez naprawdę długie lata – pamiętajmy jednak o tym, aby impregnację powtarzać regularnie, najlepiej raz na rok.

Oprócz zastosowania impregnatu możemy drewno polakierować – lakierem bezbarwnym lub takim o określonym kolorze, oprócz barw brązowych w ofertach producentów znajdziemy też na przykład zielone farby! Takie możliwości wykończenia sprawiają, że każdy może mieć taki domek, jaki sobie wymarzył.